Összedőlhet a Partium híres műemléktemploma

2011. január 05., címkék: királyhágómelléki egyházkerület, Határon túl, hadad, szatmári egyházmegye (kre)

Úgy tűnik, hiábavaló volt a hadadi református templom érdekében végzett, immár tizenöt éve tartó nagyszabású mentőakció.

Elkészült Batizi András szobra

2010. október 07., címkék: batizi andrás, királyhágómelléki egyházkerület, reformáció, batiz, Határon túl, szatmári egyházmegye (kre)

Október 31-én avatják a reformátor mellszobrát, amelyet a napokban vehetett át a Batizi Református Egyházközség elnöksége.

Egyházmegyei választások Királyhágómelléken

2010. szeptember 01., címkék: érmelléki egyházmegye, királyhágómelléki egyházkerület, Határon túl, aradi egyházmegye, nagykárolyi egyházmegye, egyházi választások, temesvári egyházmegye, zilahi egyházmegye, nagybányai egyházmegye, szatmári egyházmegye (kre), bihari egyházmegye (kre)

Augusztus utolsó péntekén az egyházkerület egyházmegyéiben választó közgyűléseket, illetve egyházkerületi tisztségjelölő gyűléseket tartottak.

Egy évtized lelkes munkáját ünneplik

2010. július 23., címkék: istentisztelet, szatmári egyházmegye (kre), Határon túl, jubileum

Ünnepi megemlékező istentiszteletet tartanak vasárnap a szatmárnémeti Szamos negyedi református templom felszentelésének tízéves évfordulója alkalmából.